کلانشهر
تهران.مشهد.اصفهان.تبريز.شيراز.کرج 
گروهِ پرتال هایِ زاراد
نمایشگاه بین المللی تبریز(بزرگترين مركز نمايشگاهي ايران ) افتخار ایران زمین

 هجدهمین نمایشگاه بزرگ تبریز شروع بکار نمود
در اين نمايشگاه 367 واحد داخلي از استان هاي آذربايجان شرقي و غربي، تهران ، خراسان رضوي ، اصفهان ، مازندران ، کرج ، اردبيل و يزد و 15 واحد از کشور ترکيه به صورت مستقيم و از کشورهاي مالزي ، آلمان ، انگلستان ، ايتاليا، چين و سوييس در قالب نمايندگي حضور دارند.
به گزارش ايرنا، اين نمايشگاه در سالن هاي اميرکبير، پروين اعتصامي ، شهريار و آذربايجان در فضايي به وسعت 45 هزار متر مربع فضاي مسقف و 9 هزار متر مربع فضاي باز داير شده است.
اين شرکت ها ، محصولات توليدي خود را در زمينه برق ، الکترونيک ، مخابرات، رايانه، نفت گاز ، پتروشيمي ، تاسيسات و مصالح ساختماني ، خدمات فني ، بازرگاني و فرهنگي ، فراورده هاي کشاورزي ، عذايي ، دارويي ، بهداشتي ، لوازم خانگي ، مبلمان ، دکوراسيون ، تجهيزات ريخته گري ، لوازم بسته بندي و چاپ عرضه کرده اند .
 
همزمان با هجدهمين نمايشگاه بزرگ تبريز هفتمين نمايشگاه کالاها و خدمات صادراتي ، بيمه ، بانکداري و بازار سرمايه نيز در محل دائمي نمايشگاه تبريز افتتاح شد.

نمایشگاه بین‌المللی تبریز، بزرگ‌ترین مرکز نمایشگاهی در سطح جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. این نمایشگاه با ۴ کیلومتر مربع وسعت، در ورودی شرقی کلان‌شهر تبریز (دروازه تهران) واقع شده‌است و هم‌اکنون با فضای مفید به‌میزان ۱ کیلومتر مربع، به‌صورت ۹ سالن نمایش مسقف، جمعاً به‌متراژ ۵۰٬۰۰۰ متر مربع و فضای باز نمایشی به‌میزان ۲۰٬۰۰۰ متر مربع، جایگاه بسیار مهمی در سطح منطقهٔ خاورمیانه پیدا کرده‌است.از سالن های موجود در نمایشگاه می توان به سالن های امیرکبیرـپروین اعتصامی ـستارخان ـاستادشهریارـسهند ـآذربایجان و... اشاره کرد. شعار نمایشگاه بین‌المللی تبریز: «تبریز را شهر نمایشگاهی خاورمیانه خواهیم کرد» می‌باشد.

ايجاد نمايشگاه صنعتي بازرگاني در تبريز از مدتها قبل مطرح بود. از سال 1364 جهت رهائي از صادرات تك محصولي و شناساندن كالاهاي صادراتي غير نفتي كه منتج به وارد شدن ارز بيشتر به كشور شد ، فكر ايجاد نمايشگاه قوت بيشتري گرفت. در سال 1367 در پي تغييراتي كه در قانون مقررات صادرات و واردات بوجود آمد با تشويق جناب آقاي دكتر سبحان اللهي نماينده وقت مردم تبريز در مجلس شوراي اسلامي براي تاسيس نمايشگاه ، پيگيري كارها مجدداً مطرح گرديد و سرانجام با تحرير اساسنامه اوليه و تعيين تعداد و مبلغ اسمي

سهام و به تصويب رساندن آن در هيئت امناء در تاريخ 17/5/69 با به تصويب رساندن اســـاسنــــامه و انجام انتخابات هيئت مديره ، شركت نمايشگاه بين المللي رسماً آغاز به كار گرديد. احداث محل دائمي نمايشگاه بين المللي تبريز كه نمونه بارزي از حركت و ســــازنــدگي عصر انقلاب مي باشد. با بودجه مردمي ( سهامداران محترم ) و حمايت بيدريغ و پيگيريهاي آقاي دكتر عبدالعلي زاده استاندار وقت در عرض سه ماه يعني مدت زماني كوتاهتر از ساخت يك واحد مسكوني به پايان رسيد. و در 21 مرداد ماه سال 1373 با حضور اكثر وزراء كشور ، مقامات بلند پايه كشوري و لشكري ، نمايندگان محترم مجلس و خيل عظيم مردم آذربايجان  افتتاح گرديد.

از ديگر اهداف تاسيس نمايشگاه بين المللي تبرير با برپائي نمايشگاههاي خارجي در جهت شناساندن آخرين دستاوردها و تكنولوژي صنايع در راستاي اهداف جمهوري اسلامي ايران مبني بر گسترش صادرات غيرنفتي ميباشد.

نمايشگاه بين المللي تبريز با وسعت 400 هكتار در ورودي شهر تبريز واقع شده و هم اكنون با فضاي مفيد به ميزان 100 هكتار بصورت 9  سالن نمايشي مسقف جمعاً به متراژ 50000 متر مربع و فضاي باز نمايشي به ميزان 20000 متر مربع و خيابانهاي ارتباطي ، مركز مخابرات راه دور و بين المللي ، پست الكترونيك  بوفه ، رستوران ، قهوه خانه سنتي ، سرويسهاي بهداشتي عمومي و رفاهي ، فضاي سبز و درختكاري و جنگلكاري با آبياري قطره اي ، تهيه و نصب تنديس بزرگان ادب و مشاهير آذربايجان ، احــداث ميادين و استخر و آبنمــاهــا ، كانال كشي تاسيسات آب و برق و تلفن ، احداث جاده اختصاصي به طول 2 كيلومتر در 2 باند و راه كوهستان  احداث ساختمانهاي اداري و دفاتر ، پاركينگ اختصاصي وسيع ، احداث مسجد و وضوخانه ، آمفي تاتر روباز و گلخانه اختصاصي آماده پذيرائي و بازديد همشهريان ، هموطنان عزيز و همچنين از ساير كشورهاي جهان ميباشد.

 شايان ذكر است حضور گرم و مساعدتهاي جناب آقاي دكتر عبدالعلي زاده وزير محترم مسكن و شهرسازي كه در آن زمان استاندار وقت استان بودند ، دلگرمي خاصي در روند احداث و تكميل اين پروژه عظيم به نمايشگاه بخشيد تا توانستيم محل دائمي نمايشگاه را در حد مراكز نمايشگاهي بين المللي دنيا در آورده و به صراحت اعلام نمائيم نمايشگاه بين المللي تبريز بزرگترين مركز نمايشگاهي ايران و اولين نمايشگاه استاني در كشورميباشد. در حال حاضر اين مركز نمايشگاهي در محل خود ، امكان و برنامه ريزي جهت 50 نمايشگاه را در محورهاي تخصصي ملي و بين المللي و بازرگاني عمومي دارد. همچنين مشاركت در نمايشگاههاي خارج از كشور و برگزاري نمايشگاههاي اختصاصي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور با سابقه بسيار مفيد و كادر با تجربه از مزيتهاي اين مركز بشمار ميروند

برای دیدن تصاویری از نمایشگاه بین المللی تبریز به ادامه مطلب مراجعه کنید


http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2#.D9.86.D9.85.D8.A7.DB.8C.D8.B4.DA.AF.D8.A7.D9.87_.D8.A8.DB.8C.D9.86.E2.80.8C.D8.A7.D9.84.D9.85.D9.84.D9.84.DB.8C


ادامه مطلب
[ ] [ ] [ پویا(از تبریز) ]
در بازدید گردشگران دانمارکی از تبریز مطرح شد: مردم تبریز، میزبان شایسته گردشگران هستند

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
گردشگران دانمارکی شهر تبریز، از برخورد دوستانه و مهمان نوازی مردم تبریز تقدیر نموده و مردم را میزبان اصلی تمام مهمانان دانستند.
به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، گروهی 16 نفره از جهانگردان دانمارکی پس از حضور سه روزه در استان آذربایجان شرقی، برخورد گرم و دوستانه مردم ایران و تبریز را موجب آرامش خاطر گردشگران دانستند.
اعضای این گروه که بیشتر جوانان و دانشجویان رشته های مرتبط با علوم و تحقیقات اجتماعی بودند، از موزه آذربایجان و نمایشگاه مرد در افق تاریخ نیز بازدید نموده و با بخشی از فرهنگ و نمادهای تاریخی ایران زمین آشنا شدند.
دیدار از بازار تاریخی تبریز، مسجد کبود، فیروزه اسلام و سایت موزه عصر آهن، موزه های تخصصی سنجش و قاجار و مجموعه تاریخی تفریحی ائل گلی از دیگر بخش های سفر این گروه گردشگر محقق را تشکیل می داد.
همچنین آشنایی با زندگی مردم منطقه در شهر تبریز و روستای تاریخی کندوان، همچنین آشنایی با آثار و تولیدات صنایع دستی استان، باعث شد گردشگران جوان دانمارکی با فرهنگ اجتماعی بخشی از مردمان ساکن در استان آذربایجان شرقی آشنا شده و با خاطرات خوبی، کشور زیبا و مردم مهمان نواز آذربایجان شرقی را به مقصد کشور خود ترک کردند.
خانم گوئن، شگفت زدگی خود و همراهانش از بنای بازار و همچنین برخورد بازاریان تبریزی را ناشی از عظمت بنا و رفتار دوستانه بازاریان معرفی نمود و گفت: هر کدام از بازاری ها به شکلی با خوش رویی با ما برخورد می کرد و امکان حضور در داخل مغزه و عکاسی را برایمان فراهم می نمود یا ما را برای صرف نهار دعوت می کردند، اتفاقی که در هیچ کدام از کشورهای جهان که به آن سفر کرده ایم، شاهدش نبودیم

منبع خبر:http://www.eachto.ir/farsi/content/view/1824/
[ ] [ ] [ پویا(از تبریز) ]
با ثبت در يونسكو؛بازار تاريخي تبريز جهاني شد
 

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي گفت: در سي و چهارمين جلسه سازمان يونسكو مجموعه بازار تاريخي تبريز به عنوان بزرگ‌ترين سازه سرپوشيده جهان و بخشي از شاهراه ابريشم به ثبت جهاني رسيد.

تراب محمدي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبريز اين اتفاق خجسته را به تمام مردم فرهنگ دوست كشور به ويژه مسئولان و مردم و بازاريان شهر تبريز تبريك گفت.
وي ضمن اشاره به ويژگي‌هاي بازار تاريخي تبريز گفت: اين نخستين باري است كه يك «بازار» در يونسكو به ثبت مي‌رسد و خوشحاليم كه اين افتخار به اولين‌هاي شهر تبريز اضافه شد تا ويژگي منحصر به فردي در سطح جهان داشته باشد.
دبير ستاد ثبت جهاني بازار تاريخي تبريز افزود: ماه‌هاست كه تكميل پرونده و رفع نواقص موجود در بازار تبريز به دغدغه اصلي مسئولان و مردم تبديل شده بود و با همكاري جمعي اين افراد، امروز شاهد جهاني شدن بازار تبريز هستيم.
به گفته رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي اگر كسبه و بازاريان در امر مرمت و بهسازي بخش‌هاي مختلف بازار همكاري نمي‌كردند، امروز شاهد كسب اين افتخار براي شهر و استانمان نبوديم و بايد از اين زحمتكشان بي‌ادعا تقدير نماييم.
محمدي همچنين از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهر به ويژه رسانه ملي كه تلاش زيادي در راستاي معرفي بازار و جلب توجه مردم و گردشگران به اين سازه تاريخي و تجاري داشتند صميمانه تشكر كرد و ابراز اميدواري نمود با ثبت بازار در فهرست آثار جهاني خستگي اين تلاش‌ها از بين رفته باشد.
وي در خاتمه بر استمرار روند حفاظت و مرمت از بازار تاكيد نمود و گفت: بازار تبريز به دليل تنوع بخش‌ها و بزرگي مجموعه نيازمند توجه دائمي مي باشد و از امروز اين اقدام سرعت بيشتري نيز خواهد يافت.
محمدي با اشاره به وسعت بازار تاريخي تبريز عنوان داشت: بازار تبريز با حدود يك ميليون مترمربع مساحت به شكلي كه 70 هكتار آن را حريم و 30 هكتار را عرصه تشكيل مي‌دهد، شايسته عنوان بزرگ‌ترين سازه سرپوشيده جهان است.
وي ادامه داد: در اين مجموعه بيش از 160 عنصر مختلف و متنوع وجود دارد و بازار را به مكان كامل و جامعي براي هر نوع فعاليتي تبديل كرده است.
رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي تصريح كرد: وجود 23 كاروانسرا، 22 دالان، 20 تيمچه، 28 مسجد، هشت مدرسه، هفت بازارچه، پنج حمام، دو يخچال و يك زورخانه در اين مجموعه نشان از اهميت بازار تاريخي تبريز براي ساكنان شهر و فعالان در اين مجموعه دارد.
محمدي با اشاره به تعبيه شدن تعداد زيادي آب انبار در بخش‌هاي مختلف بازار گفت: بازار تبريز با اينكه مجموعه كامل و به هم پيوسته‌اي بوده اما در عين حال استقلال هر بخش را نيز مراعات كرده و هر قسمت تا حد امكان تمام نيازهاي ضروري خود را داشته است كه از آن ميان مي‌توان به ساخت آب انبارهاي بسياري كه تقريبا در تمام بخش‌هاي بازار ديده مي‌شوند، اشاره كرد.
وي با بيان اين مطلب كه اهميت بازار در زندگي مردم قديم تا حدي بوده كه چهار دروازه از دروازه‌هاي شهر تبريز در محدوده بازار بودند، اظهار داشت: درب نوبر، درب خيابان، درب سرخاب و درب باغميشه كه از دروازه‌هاي مهم شهر بودند به دليل اتصال اين مجموعه با شاهراه ارتباطي ابريشم، در بازار قرار داشتند.
پرونده بازار تاريخي تبريز به عنوان بزرگ‌ترين سازه به هم پيوسته جهان در سي و چهارمين جلسه سازمان يونسكو در شهر برازيليا پايتخت كشور برزيل بررسي و با اكثريت آرا به ثبت رسيد.
گزارش فارس حاكي است، ميراث جهاني يونسكو (به انگليسي: World Heritage Sites) نام عهدنامه‌اي بين‌المللي است كه در تاريخ ۱۶ نوامبر ۱۹۷۲ ميلادي به تصويب كنفرانس عمومي يونسكو رسيد. موضوع آن حفظ آثار تاريخي، طبيعي و فرهنگي بشر است كه اهميت جهاني دارند و معتلق به تمام انسان‌هاي زمين، فارغ از نژاد، مذهب و مليت خاص، محسوب مي‌شوند.
برپايه اين كنوانسيون كشورهاي عضو يونسكو، مي‌توانند آثار تاريخي، طبيعي و فرهنگي كشور خود را نامزد ثبت به‌عنوان ميراث جهاني كنند. حفاظت از اين آثار پس از ثبت در عين باقي ماندن در حيطه حاكميت كشور مربوطه، به عهده تمام كشورهاي عضو خواهد بود.
اين كنوانسيون از يك ديباچه و ۳۸ ماده در هشت فصل تشكيل شده است.
مكان‌هاي ميراث جهاني ثبت‌شده در سازمان يونسكو، مكان‌هايي مانند جنگل، كوه، آبگير، صحرا، بقعه، ساختمان، مجموعه و يا شهر هستند كه در فهرستي كه توسط برنامه ميراث جهاني بين‌المللي، اداره مي‌شود، برقرار شده است، وجود دارند.

[ ] [ ] [ پویا(از تبریز) ]
 دومین ورزشگاه بزرگ ايران (ورزشگاه سهند تبریز)آماده برگزاری مسابقات لیگ برتر


ورزشگاه سهند(یادگار امام) تبریز دومین ورزشگاه بزرگ ايران بعد از استاديوم آزادي تهران است است و گنجایش آن ۷۲٬000 نفر می‌باشد ولي در اغلب بازي هايي كه در اين ورزشگاه به ميزباني تيم تراكنور سازي تبريز انجام ميشود بيش از اين مقدار تماشاگران پرشور را در خود جاي ميدهد, این ورزشگاه از سال ۱۳۶۸ خورشیدی شروع به ساخت گردید و یکی از ۱۴ مکان ورزشي دهكده المپيك تبريز به‌شمار می‌رود؛ به‌طوری که از مجموع ۳۶۰٬۰۰۰ هکتار مساحت این دهکده، ۱۲٫۵ هکتار به ورزشگاه یادگار امام اختصاص یافته‌است. دهکده المپیک تبریز در زمینی به مساحت 120 هکتار دارای 30 مجتمع ورزشی بوده که در حال حاضر استادیوم فوتبال دارای نواقصات جزئی بوده و عملیات ساخت پیست دوچرخه سواری استاندارد و استخر 50 متر قهرمانی در حال انجام است و نیاز به حمایت کلی از این پروژه عظیم شمال‌غرب کشور است که در آینده به یکی از قطب‌های ورزشی کشور و منطقه تبدیل خواهد شد.

طی چند روز اخیر جاده اصلی ۳۵ متری دسترسی به ورزشگاه سهند تبریز افتتاح شده و امکانات جدیدی در مجموعه احداث شده است. این جاده در عرض 35 متر با اعتبار 11 میلیارد ریال در عرض 8 ماه زیر نظر سازمان عمران شهرداری تبریز و پیمانکاری سازمان همیاری شهرداری تبریز ساخته شده و 4 ماه زودتر از موعد مقرر افتتاح شد .
به گزارش ایلنا در مراسم افتتاح این پروژه شهردار تبریز با اشاره به پروژه های عمرانی ورزشی تبریز گفت : توجه رییس سازمان تربیت بدنی به ورزش استان و تبریز کاملا مشهود و نمایان است و در خصوص تسریع و شتاب گرفتن پروژه های عمرانی ورزشی در سطح کلان شهر تبریز توجه خاصی دارد.
علیرضا نوین افزود : استادیوم 70 هزار نفری یادگار  امام  تبریز دارای نواقصاتی است که سریعا با کمک و همکاری دستگاهها و اداره کل تربیت بدنی در حال رفع است و انشاء الله شاهد خواهیم بود در فصل جدید لیگ برتر نواقصات فصل گذشته تکرار نشود.
وی توان بالای شهرداری تبریز را در رفع مشکلات یادگار امام ره بالا دانست و گفت : شهرداری تبریز توان دارد مشکلات استادیوم از قبیل جاده های دسترسی و رفاه تماشاگران را رفع کند. وی گفت: تفيض اختيار تكميل و رفع نواقصات استاديوم يادگار حضرت امام راحل به شهرداري تبريز از سوي شهرداري به دكتر سعيدلو معاون رئيس جمهور و رياست سازمان تربيت بدني اعلام شده است و منتظر پاسخ هستيم و شهرداري توان اين را دارد كه همچون جاده جوان در عرض ۸ ماه و ۴ ماه زودتر افتتاح شد.
وی در ادامه به طرح های ورزشی شهرداری تبریز اشاره کرد و گفت : برای افزایش سرانه ورزشی کلان شهر تبریز در نظر داریم استادیوم های ورزشی 5 هزار ، ده هزار و 20 هزار نفری بسازیم و با توجه به آب و هوایی مناسب تبریز میزبان شایسته ای برای رقابتهای مهم کشوری و بین المللی و حتی آسیایی باشیم.

فرماندار کلانشهر تبريز نیز گفت: همت و تلاش دستگاه‌هاي اجرايي، استاديوم 70 هزار نفري يادگار امام (ره) را آماده كرده است.
به گزارش ساقي به نقل از روابط عمومي تربيت بدني آذربايجان شرقي، محمود چمني در جلسه شوراي تامين افزود: استاديوم 70 هزار نفري يادگار امام (ره) تبريز كرد واقعي همت مسئولان استاني در سال همت مضاعف و كار مضاعف است كه بدون داشتن ريالي اعتبار از سوي شركت توسعه و تجهيز اماكن ورزشي كشور و با اعتبارات استاني و اعتبارات دستگاه‌هاي اجرايي عمليات‌هاي آن به سرعت در حال اجراست. 
وي در ادامه بيان داشت: عمليات حل مشكل آبخوري‌ها، سرويس‌هاي بهداشتي، جاده دسترسي از دو مسير متفاوت، رختكن‌ها، جايگاه خبرنگاران، جايگاه ويژه در قسمت پايين جايگاه خبرنگاران و سيستم آبياري چمن با حفر چاهي به عمق 180 متر در حال اتمام است. 
وي در خصوص جاده  احداث شده گفت: بيش از 300 هزار متر مكعب خاكبرداري به صورت اماني توسط اداره كل راه و ترابري انجام يافته و راه دسترسي 35 متري به 50 متر افزايش يافته است.

"سيدمحمد شروين اسبقيان" روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: تغييراتي که در مديريت شرکت تجهيز و توسعه اماکن ورزشي روي داد، در روند برطرف کردن نواقص اين ورزشگاه کندي به وجود آورد اما، به رغم اين با کمک مسئولان استاني، اين نواقص تا بازي شهرداري و استقلال مرتفع مي شود.
وي خاطر نشان کرد: در حال رفع مشکلات مربوط به VIP و تکمیل جایگاه ویژه خبرنگاران ، تکمیل محوطه سازی در دو طرف درب ورودی بازیکنان ، تکمیل نمای مشعل المپیک، محصور نمودن و جداسازی استادیوم فوتبال  هستيم و با فنس کشي دور جايگاه خبرنگاران ، چيدن صندلي و خط تلفن آن را براي خبرنگاران مناسب خواهيم کرد.
اسبقيان گفت: براي رفاه حال تماشاگران نيز در هشت قسمت اين ورزشگاه آب سردکن ايجاد شده و براي تامين آب آن نيز در حال حفر يک حلقه چاه عميق هستيم.
وي اضافه کرد: داخل ورزشگاه مشکلي براي برگزاري مسابقات ندارد و با چمن کاري محيط بيروني اين ورزشگاه و اتمام جاده هاي منتهي به آن، شرايط لازم براي برگزاري هر چه بهتر مسابقات را فراهم خواهيم آورد.
وي همچنين از ايجاد جايگاه ويژه براي ميهمانان ويژه در جلوي جايگاه خبرنگاران، خبر داد و گفت: با ايجاد اين جايگاه، امکان حضور بي دردسر خبرنگاران براي انجام مصاحبه هاي مطبوعاتي نيز فراهم مي شود.
کار ساخت مجموعه ورزشي يادگار امام ره تبريز از سال 68 آغاز شده و تنها ورزشگاه فوتبال اين مجموعه با 95 درصد پيشرفت فيزيکي براي برگزاري مسابقات آماده است. 
ساخت مجموعه دهكده المپيك تبريز  مهمترين پروژه استان از نظر ورزشی است و اين مجموعه بايستي از هر حيث مجهز و كامل باشد تا زمينه ميزباني مسابقات بزرگ بين المللي را دارا باشد.دهکده المپیک تبریز در زمینی به مساحت 120 هکتار دارای 30 مجتمع ورزشی بوده که  قرار است  ۱۲ سالن بزرگ ورزشی و ۱۸ پیست روباز استاندارد در مجموعه دهکده المپیک تبریز ساخته شود كه هزينه احداث ۱۵ سالن و پیست  از سوي استانداري و ۱۵سالن و پیست  نيز از سوي سازمان تربیت بدنی تأمين خواهد شد که شامل مجموعه استخرهاي قهرماني و تمريني(اين پروژه در مساحت 11 هزار و 385 مترمربع و شامل استخر مسابقه اي 50×25، استخر شيرجه 5/16×25 و استخر تمريني 13×50 خواهد بود)-سالن زیمناستیک- سالن کشتی- سالن والیبال - بسکتبال -شطرنج-ورزشهای رزمی-سالن بدنسازی-هندبال و پیستهای  دوچرخه سواری -کایت سواری- اتومبیل رانی- اسب دوانی - بادی جامپینگ - قایق رانی - زمین سکو دار تنیس -تیر اندازی و.....خواهد بود

تاریخ اولین بازی تیمهای تبریزی در لیگ

سه شنبه 5 مرداد

ورزشگاه آزادی تهران پرسپولیس - تراکتورسازی

 19:40

 


 

دوشنبه 4 مرداد

ورزشگاه سهند تبریز

شهرداری تبریز - استقلال 17:30


        

[ ] [ ] [ پویا(از تبریز) ]
مدرنترین سینمای ۴ بعدی کشور در باغلارباغی تبریز


(تصاویری از سینمای ۴ بعدی باغلار باغی)
تبریز صاحب دومین سینمای ۴ بعدی خود و مدرنترین سینمای ۴ بعدی کشور شد

گروه صنعتي نوله دان با همكاري گروهي از مهندسين مجرب و كارآزموده  از سال 1386 تاكنون اقدام به ساخت 10 سينماي سه بعدي و چهار بعدي در سراسر ايران كرده است.

اين سينما علاوه بر پخش تصاوير بصورت 3 بعدي ، داراي 14 افكت حركتي و محيطي از قبيل حركت صندلي در 4 جهت ، سقوط ، لرزش ، باد ، مه ، بو ، تحريك پا ، آب ، آتش ، رعد و برق و... بصورت همزمان با موضوع فيلم ميباشد. همچنين سري جديد آن 100% پرتابل بوده به نحويكه سازه و كليه قطعات طي 7 روز در محل نصب و 3 روز جمع آوري ميشوند.

  اولین سینمای ۴ بعدی تبریز در اسفند سال۸۸ در ائل گلی تبریز شروع به کار نمود ولی مدرنترین سینمای ۴ بعدی کشور به تازگی در باغلار باغی تبریز احداث شده و با مدرنترین امکانات در اختیار شهروندان و مسافران قرار گرفته است 

  تصاویری از سینما ۴ بعدی ائل گلی

این نوع سینما علاوه بر سیستم نمایش به صورت ۳ بعدی با استفاده از عینک مخصوص تصاویر را به صورت واقعی و زنده در ذهن تماشاگر مجسم می کند،و اما بعد چهارم که در صنعت سینما مربوط می شود به صندلی ها و فضای سالن ،که متناسب با موضوع فیلم واکنش خاص نشان می دهند. کلیه افکت ها متناسب به صحنه های فیلم به صورت خودکار در سینمای 4 بعدی اتفاق می افتد، که باعث هیجان مضاعف در بیننده خواهد شد.

سینماهای 4 بعدی باغلارباغی  ، دارای 14 افکت حرکتی و محیطی از قبیل حرکت صندلی در 4 جهت ، سقوط ، لرزش ، باد ، مه ، بو ، تحریک پا ، آب ، آتش ، رعد و برق و... بصورت همزمان با موضوع فیلم میباشد.

[ ] [ ] [ پویا(از تبریز) ]
تکمیل طرح تبادل پل کابلی با اجرای ۲۰ رمپ و لوپ 

شهرداری منطقه 2 تبريز به منظور کاهش بار ترافیکی شهر ، طرح تملّک اتّصال میدان افلاک نما به پل کابلی را به اتمام رسانده و عملیّات اجرائی آن را آغاز نموده است .

میدان کنونی افلاک نما

خبرگزاری شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2 گزارش داد، مهندس آقا محمّدی با اعلام این مطلب گفت : با 15 میلیارد تومان هزینه فاز اوّل طرح تملّک میدان افلاک نما به پل کابلی با تملّک 33 هزار متر مربع از باغات واقع در مسیر به اتمام رسیده و هم اکنون عملیّات اجرائی آن آغاز گردیده است . با این توضیح که فاز دوّم این عملیّات از کمربندی میانی به طرف دروازه تهران ادامه خواهد یافت.آقا محمّدی با عنوان اینکه روان سازی عبور و مرور شهری با هدف تردّد بدون مشکل شهروندان از اهداف اصلی این شهرداری به شمار می رود گفت : در سایه تلاش دست اندرکاران شهرداری منطقه 2 مسیر افلاک نما به پل کابلی با یک میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه شامل عملیّات اجرائی خاکبرداری ، خاکریزی ، اجرای دیوار سنگی حائل ، جدول گذاری ، فضای سبــز ، آسفالت ریزی و پیاده رو سازی اجراء می شود .
(زیر گذر زیر جاده شاه گلی)
شهردار منطقه 2 با عنوان اینکه اجرای این مسیر از اولویّتهای اول سال 89 به شمار می رود گفت : هم راستا با آغاز عملیّات اجرائی خیابان 35 متری افلاک نما به پل کابلی که پیش بینی می شود در مدّت 5 ماه به اتمام برسد ، خیابان 18 متری عزیزآباد ما بین خیابان شهید منتظری و خیابان شهید جدیری جنوبی نیز اجراء می گردد .
شهردار منطقه 2 با عنوان اینکه فاز دوّم پروژه مسیر ارتباطی بین پل کابلی و میدان افلاک نما زعفرانیّه به صورت زیرگذر ( تقاطع غیر همسطح ) در راستای شرق و غرب مسیر احداث می شود گفت : برای اجرای فاز دوّم این پروژه بالغ بر 2 میلیارد تومان شامل کلیّه عملیّــــات عمرانی هزینه می شود که پیش بینی می گردد این پروژه در مدّت یکسال به اتمام برسد .
(خاک برداری مسیر پل کابلی-افلاک نما)
مهندس آقا محمّدي در خاتمه سخنان خود ضمن ستودن همكاري قوّه قضائيّه و دست اندركاران آن براي رفع موانع وجود بر سر احداث اين پروژه و تسريع عمليّــات اجرائي آن تقدير و تشكّر نمود و گفت : با بهره برداري از پروژه  مسير ارتباطي پل كابلي و ميدان افلاك نما ، علاوه بر سهولت تردّد وسائل نقليّه عمومي و روان سازي عبور و مرور ، به زيبائي هر چه بيشتر اين پل از منظر شهري افزوده خواهد شد

جهت آشنایی بیشتر دوستان عزیزم من یک دستکاری کوچیکی در تصویر کردم و قسمتهایی از پل که کارهای احداث اون تمام شده رو با رنگ نارنجی و قسمتهایی که در فاز دوم شروع به احداث آنها شده رو با رنگ صورتی مایل به قرمز نشون دادم و خود عرشه پل کابلی رو با رنگ آبی مشخص کردم

البته من آشنایی چندانی با فتو شاپ و ویرایش تصاویر ندارم و  با ناشی گری این کار را انجام دادم که فقط به خاطر آشنایی دوستان بود و از بابت نامطلوب بودن ویرایش پوزش میخواهم

[ ] [ ] [ پویا(از تبریز) ]
تبریز مملو از مسافران تابستانی و اشغال ۱۰۰٪ هتل ها

شهر تبریزاست وجان قربان جانان می کند      سرمه چشم از غبار کفش مهمان می کند

معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان آذربايجان شرقي گفت: تمام هتل‌هاي شهر تبريز صددرصد اشغال شده‌اند و به فعاليت خود در ارايه‌ي خدمات به مسافران تابستاني ادامه مي‌دهند.

نورالدين پورموسي‌قلي در گفت‌وگو با خبرنگار بخش گردشگري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در آذربايجان شرقي، حضور مسافران و گردشگران از نقاط مختلف کشور و برخي کشورهاي خارجي را در فصل تابستان امسال در استان و به‌ويژه تبريز بسيار گسترده و غيرقابل تصور دانست.

وي اظهار داشت: حضور گردشگران تابستاني در تبريز به‌حدي زياد و غيرقابل مقايسه با سال‌هاي گذشته است که حتی برخي هتل‌ها و اقامتگاه‌هاي تبريز با اضافه کردن تعداد تخت‌هاي خود با 120 درصد ظرفيت، پذيرش مسافر داشته‌اند و اين امر، در سال‌هاي اخير سابقه نداشته است.

پورموسي‌قلي جاذبه‌هاي متنوع طبيعي، بناهاي تاريخي و فرهنگي، آب‌وهواي بسيار مطبوع، وجود امکانات گردشگري و رفتار و منش خوب شهروندان تبريزي را با گردشگران از عوامل مهم افزايش تعداد مسافران و گردشگران به اين نقطه ارزيابي کرد.

وي با بيان اين‌که سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان تمام تلاش خود را براي ارايه‌ي خدمات بهتر و سريع‌تر به گردشگران انجام مي‌دهد، ادامه داد: علاوه بر توزيع کتابچه‌ها و راهنماهاي گردشگري بين مسافران ورودي به تبريز، در مکان‌هاي گردشگري مانند موزه‌ها، خانه‌هاي قديمي و مكان‌هاي ديني خدمات ويژه‌اي را به مسافران مي‌دهيم.

او با اشاره به ناآشنايي برخي مسافران با مكان‌هاي ديني تبريز و امکان بروز مشکلات براي مسافران، از راه‌اندازي خط تلفن 1816 در معاونت گردشگري اين استان خبر داد و گفت: گردشگراني که در شهر تبريز با مشکل مواجه مي‌شوند، با تماس با اين شماره از خدمات ويژه‌ي سازمان مي‌توانند برخوردار شوند. به اين نحو که بلافاصله پس از تماس آن‌ها، موتورسواران ويژه ضمن حضور در مکان اعلام‌شده، مسافران را به هر نقطه‌اي که تمايل داشته باشند، راهنمايي خواهند کرد.

معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري آذربايجان شرقي از گردشگران و مسافران تابستاني خواست تا براي جلوگيري از مشکلات يادشده هنگام ورود به شهر حتما به چادرهاي ويژه‌ي خدمات گردشگري مستقر در ورودي‌ها مراجعه و بروشورها و راهنماهاي لازم را تهيه کنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، محمد اشرف‌نيا عصر امروز در حاشيه نشست با مسئولان و مديران اجرايي آذربايجان شرقي در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت توجه مسئولان براي رفع مشكلات مسافران تابستاني تصريح كرد: در حال حاضر با توجه به شرايط مساعد آذربايجان شرقي، حجم بزرگي از مسافران تابستاني در اين استان حضور مي‌يابند و حضور مسافران در سطح شهر تبريز غیر قابل مقایسه با سایر شهر هاست و کاملا  مشهود است.
معاون عمراني استاندار‌ آذربايجان شرقي گفت: حضور گسترده مسافران تابستاني در آذربايجان شرقي نيازمند همت مسئولان براي رفع مشكلات و ايجاد خدمات رفاهي لازم براي آسايش و آرامش مسافران است.


وي با تعيين ضرب‌الاجل 15 روزه براي رسيدگي به وضعيت سرويس‌هاي بهداشتي و راهدارخانه‌هاي بين‌راهي در بزرگراه پيامبر اعظم (ص) افزود: همه راهدارخانه‌هاي بين‌راهي بايد آماده پذيرايي از مسافران تابستاني باشند.
معاون عمراني استانداري آذربايجان شرقي گفت: آسفالت كردن محوطه‌هاي اين راهدارخانه‌ها و رسيدگي به نمازخانه‌ها و اماكن رفاهي بين‌راهي مورد توجه جدي بايد قرار گيرد.

(پارکینگ پارک مسافر )
اشرف‌نيا اظهار داشت: در اين راستا بازرساني از طرف استانداري در مدت تعيين شده اقدام به بازرسي خواهند كرد كه كوتاهي در اين امر برخورد مديران ارشد اجرايي استان را در پي خواهد داشت.
معاون عمراني استانداري آذربايجان شرقي، احداث جايگاه‌هاي پمپ بنزين در بزرگراه پيامبر اعظم (ص) را از ضروريات لازم در اين راستا خواند و گفت: نبود پمپ بنزين مشكلات زيادي را براي مسافران به وجود مي‌آورد و موجب مشكلات فراوان براي مسافران مي‌شود.

(توریست های آلمانی در پارک مسافر بلوار استاد شهریار)
وي خاطرنشان كرد: بايد هر چه سريع‌تر نسبت به قرار گرفتن دو جايگاه سيار پمپ بنزين در طرفين اين بزرگراه اقدام شود و ادارات مختلف ‌برق و مخابرات ملزم به همكاري هستند و اگر تا ۲۰ تير‌ماه نسبت به اين امر اقدام نشود، نسبت به حذف عوارضي آزاد راه تبريز ـ زنجان اقدام خواهد شد

[ ] [ ] [ پویا(از تبریز) ]
کلانشهر تبریز همانند سال های گذشته رتبه نخست جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی کشور را در اختیار دارد.

خبرگزاری شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد، مهندس نوین با اعلام این خبر افزود: بنا بر اعلام دبیرخانه کمیته سرمایه گذاری کلانشهرهای کشور ، شهرداری و شهر تبریز برای سومین سال پیاپی رتبه اول جذب سرمایه گذاری کشور را به خود اختصاص داده است.وی افزود: طی آخرین استعلامی که از کلانشهرهای کشور به عمل آمده شهرداری تبریز با فاصله 10 برابری از سایر شهرها ، این عنوان را در اختیار دارد. شهردار تبریز در ادامه گفت: شهرداری تبریز در سال 88 جمعا 18 قرارداد سرمایه گذاری به ارزش 11 هزار میلیارد و 640 میلیون ریال با بخش خصوصی منعقد کرده که همگی این قراردادها وارد مراحل اجرایی شده اند.شهردار تبریز در خاتمه مجموع قراردادهای منعقده در سال 88 در 8 کلانشهر کشور را 15 هزار میلیارد ریال اعلام کرد
 مدیرامورسرمایه گذاری شهرداری تبریز از استقبال گسترده داخلی و خارجی از فراخوان سرمایه گذاری شهرداری خبرداد.
خبرگزاری شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد، مهندس ندیم با اعلام این خبر افزود: به دنبال انتشار فراخوان عمومی پروژه های مشارکتی شهرداری تبریز 94 پیشنهاد مشارکت و همکاری از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی در این پروژه ها به شهرداری ارایه شده است.مهندس ندیم خاطرنشان کرد: در این فراخوان 54 پروژه شهری جهت سرمایه گذاری ارایه شده بود که از این تعداد برای 38 پروژه پیشنهاد سرمایه گذاری ارایه شده است.مدیر امور سرمایه گذاری شهرداری در عین حال با مثبت و قابل قبول دانستن نتایج این فراخوان افزود: استقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی از این فراخوان چشمگیر بوده و در این میان پروژه های مربوط به شهرک خاوران از استقبال خوبی برخوردار بوده اند.وی در پایان ابراز امیدواری کرد در سال جاری نیز همانند سال گذشته بالغ بر 12 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری جذب شود.
 
خبرگزاری شهریار؛ مدیرامور سرمایه گذاری شهرداری تبریز از برنامه ریزی برای احداث 100 جایگاه سوخت " سی. ان. جی " مویایلی در تبریز خبرداد.
خبرگزاری شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد، مهندس ندیم با اعلام این خبر افزود: به منظور افزایش تعداد جایگاه ها و حل مشکل صف های طولانی ، احداث یکصد واحد ایستگاه سی.ان. جی موبایلی در برنامه کاری شهرداری تبریز قرار گرفته است.وی خاطرنشان کرد: کلیات این طرح که در قالب سرمایه گذاری مشارکتی و به روش b.o.t خواهد بود از سوی هیأت عالی سرمایه گذاری به تصویب رسیده و در حال طی مراحل اداری برای انعقاد قرارداد می باشد.وی در پایان افزود: مکان یابی این جایگاه ها و استعلامات لازم از شرکت های گاز و برق و نیز پخش فرآورده های نفتی و ترافیک انجام گرفته و به زودی شاهد عملیاتی شدن این طرح خواهیم بود
[ ] [ ] [ پویا(از تبریز) ]

حیرت زدگی و ابراز شگفتی شهردار طرابوزان ترکیه از دیدن عظمت و زیبایی تبریز

 شهردار طرابوزان ترکیه که در رأس هیأتی بلند پایه و به منظور بررسی راه های توسعه همکاری های دوجانبه میان مسولان این دو شهر به تبریز سفر کرده است ، در دیدار با شهردار تبریز با اعلام این که تبریز شهری پیشرفته ، زیبا و آباد است ، از توسعه زیربنایی این شهر طی سال های اخیر ابراز شگفتی کرد.

 

 روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد، دکتر گمرکچی اوغلو در دیدار با مهندس نوین گفت: در بدو ورود به تبریز شاهد تحولات ملموس و چشمگیر این شهر نسبت به گذشته بودم و این موضوع که در شهر تبریز گام های اساسی برای توسعه و آبادانی برداشته شده غیرقابل انکار است.

شهردار طرابوزان همچنین با اعلام این که به جهت این حجم از تحولات ، به شهردار تبریز تبریک می گویم خاطرنشان کرد: از نظر من که مسولیت شهرداری طرابوزان را برعهده دارم ، اقدامات شهرداری تبریز در حوزه هایی چون توسعه فضای سبز ، توجه به حفظ و احیای آثار و ابنیه تاریخی ، توسعه مراکز فرهنگی ، مبلمان شهری ، جدول کشی خیابان ها و بسیاری تحولات دیگر بیش از همه مشهود و ملموس بود و من معتقدم باید از این اقدامات در مدیریت شهری دیگر شهرهای ایران و حتی منطقه الگوبرداری شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت توسعه روابط و مناسبات شهرهای تبریز و طرابوزان تأکید و تصریح کرد: به عنوان شهردار طرابوزان تمام تلاش خود برای معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری در تبریز به سرمایه گذاران ترک و نیز برپایی هفته فرهنگی طرابوزان در تبریز تاریخی به کار خواهم بست.

شهردار طرابوزان در پایان از شهردار تبریز و اعضای شورای شهر برای بازدید از شهر ترابوزان و زیرساخت های موجود در این شهر دعوت به عمل آورد.

 
[ ] [ ] [ پویا(از تبریز) ]
افتتاح کافی شاپ ـ رستوران چینی درتبریز  

روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد:در آستانه حلول ماه مبارک رجب بهره برداری همزمان از سه طرح و پروژه عمرانی خدماتی شهرداری منطقه پنج شامل کافی شاپ مشارکتی بوستان رشدیه ، کمپ اطلاع رسانی گردشگری ورودی شرق تبریز و طرح کاشت 200 هزار اصله درخت ، درختچه و نهال با مجموع اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 500 میلیون ریال آغاز گردید.

(مسیر دسترسی به رستوران و پارک جنگلی رشدیه در شب)

به گفته مهندس تقی پور شهردار منطقه پنج اجرای طرح کاشت 200 هزار اصله درخت و نهال در راستای توسعه فضای سبز و نیز زیبایی منطقه در دستور کار این شهرداری قرار گرفته و به طور همزمان در سه منطقه این حوزه به مرحله اجرا در آمده است.

وی همچنین با اشاره به احداث کمپ اطلاع رسانی گردشگری در ورودی شرقی تبریز توسط این منطقه خاطرنشان کرد: این مرکز با هدف ارایه خدمات و اطلاعات گردشگری به مسافران و میهمانان ورودی به شهر در مدخل شرقی تبریز احداث کردیده و دارای سرویس بهداشتی مجهز ، نمازخانه و سایت اطلاع رسانی است و برای احداث آن بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال هزینه شده است.

شهردار منطقه پنج تبریز در پایان احداث کافی شاپ رستوران  مشارکتی بوستان رشدیه را در راستای توسعه زیرساخت ها و امکانات رفاهی تفریحی در این بوستان ارزیابی و تصریح کرد: برای احداث این کافی شاپ چینی نیز یک میلیارد و 500 میلیون ریال از سوی بخش خصوصی هزینه شده است.

شهردار منطقه پنج تبریز در پایان احداث کافی شاپ رستوران چینی  بوستان رشدیه را در راستای توسعه زیرساخت ها و امکانات رفاهی تفریحی در این بوستان ارزیابی و تصریح کرد: برای احداث این کافی شاپ نیز یک میلیارد و 500 میلیون ریال از سوی بخش خصوصی هزینه شده است این کافی شاپ که با مشارکت بخش خصوصی احداث گردیده در راستای اجرای طرح های توسعه بوستان رشدیه و ایجاد امکانات رفاهی تفریحی بوستان مذکور در دستور کار منطقه قرار گرفته است

شهردار منطقه ۵ کلانشهر تبریز افزود: این کافی شاپ در ضلع غربی بوستان رشدیه احداث گردیده و دارای امکانات و فضاهای رفاهی تفریحی است.وی  در پایان از برنامه ریزی این شهرداری برای اجرای فازهای دوم و سوم بوستان رشدیه خبر داد و خواستار همکاری و همفکری شهروندان منطقه و نیز ارایه طرح ها و نقطه نظرات پیشنهادی از سوی آنان برای اجرای هرچه بهتر این فازها شد.

[ ] [ ] [ پویا(از تبریز) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

-نام سایت :

کلانشهر


-آدرس سایت :

www.megacity.blogfa.com


زمینه فعالیت :

دربارهٔ کلانشهرهای ایرانمدیریت :

گروه پرتال‌های زاراد*در صفحهٔ اول فقط ۵ مطلب جدیدتر نمایش داده میشود برای دسرتسی به تمام مطلب تا این لحظه به www.megacity.blogfa.com/posts مراجعه فرمائید

*در صورتی‌ که تمایل دارید نماینده و نویسندهٔ کلانشهر خود در این سایت باشید مشخص و درخواست خود را به zarad@zarad.ir ارسال فرمائید

*با استفاده از منوی "موضوعات وب" در سمت راست صفحه میتوانید فقط مطلب مربوط به کلانشهر خود را مشاهده فرمائید